Kritikët dhe shkolla jopublike Perla!

Kritika ndaj shkollës jopublike "Perla"

Jetët tona dhe ju lexues, komentues.


Drejtuar Petrit Golemaj-te, lexueseve dhe komentueseve(te rralle) te ketij blogu.

Ne nuk kemi imunitet dhe s do te kemi. Ne nuk e kemi me asnje, nuk duam te diskreditojme asnje, packa se ne shkrimet e renditura nen kategorine “Humor” mund te kuptohet e kunderta. Ne thjesht kemi mendime te ndryshme nga ato qe kane ata interesaxhinjte qe i rrine rrotull Petrit Golemit. Ne kritikat i bejme se mendojme se shkolla Perla nuk eshte perfekte, dhe duhet te shkoje drejt perfeksionimit te vete. Kritikat i kemi bere/bejme sepse na intereson sic na ka interesuar e mira e shkolles jopublike Perla.

Ne shkruajme per te percjelle disa ide dhe mendime te cilat jane, gjithnje, ne interes te shkolles Perla.

Na vjen keq t’ju zhgenjejme, sepse ju (Petrit Golemaj, lexues dhe komentues) nuk keni dhe aq rendesi ne jeten tone. Si cdo njeri “i zakonshem”, edhe ne shpenzojme kohe te konsiderueshme me disa pune angarie, sic jane: kryerja e nevojave personale, larja e dhembeve, lustrimi i kepuceve, hekurosja e rrobave, pastrimi dhe prerja e thonjeve e deri tek depilimi i disa pjeseve intime. Keshtu te jeni te sigurt (kryesisht ju qe thoni:“merruni me jeten tuaj”), dhe te flini te qete, se ne nuk kemi harxhuar me Petritin & Co. aq kohe sa harxhojme me cilendo prej atyre nevojave personale me lart.

Na duket nje kerkese infantile (femijenore) ajo e “merruni me jetet tuaja”; perse te mos mbestesim/mbeshtesni parimet demokratike te nje shoqerie qe di te komunikoje, te mbeshtesim se bashku pavaresine e mendimit dhe debatin shkollor tek shkolla jopublike Perla e kudo. Keto jane gjera me te rendesishme, sesa vete identitetet tona, sesa vete Petriti Golemaj.

Stop INJORANCËS TUAJ, jo tonës!

Jeni te mirepritur te lini komentin tuaj!
Advertisements

4 responses to “Jetët tona dhe ju lexues, komentues.

 1. L_S 14/02/2011 at 18:41

  Hahahahahahahahahaahahahahahahhahahahahahahhahahahhahahahahahaha na shkrit per zotin
  Perseri : merruni me jeten tuaja : boll komentuat Perlen, Petrit Golemin e aq me teper fjalet tona.
  NUK ua ka kerkuar njeri O ‘ Nena Tereze'( megjithe respektin qe kam per figuren e saj mu desh ta shkruaja)

  • kritiket 14/02/2011 at 18:57

   O goce po permbahu pak me ato haha-te, se gjithe ato te qeshura te bejne dem, mund te te cahet ndonje cipe!! 😀
   Mire ne, qe jemi “idiota” se merremi me shkollen Perla dhe pronarin e saj, Petriti Golemaj-në, po ti kush je?
   Mos je ndonje autoritet i larte moral/etik apo juridik?
   Boll me!

   • L_S 15/02/2011 at 00:08

    E di shume mire ti kush jam une edhe pse shkruaj ketu!
    *thuhet ‘idiotë’
    *mos ki merak se e qeshura te zgjat jeten, cipen ta can ndonjegje tjeter: besoj se me kupton per cfare flas.

    • kritiket 15/02/2011 at 09:20

     L_S, jo nuk e dime se kush je. Mund te na e thuash ti.

     Po pra po, per ate cipe e kisha edhe une, se i njoh mire cipat. 😉
     Ka edhe raste kur cipa te çahet ose te demtohet thjesht nga nje vet-ngacmim, si ato qe po ben ti ketu keto kohet e fundit.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s