Kritikët dhe shkolla jopublike Perla!

Kritika ndaj shkollës jopublike "Perla"

Gallatë me Gjoksin!


Para pak kohesh, ne gazetat e perditeshme, ne faqet online, revistat javore mbase edhe ne televizione u perhap nje lajm i tille:

“Rozana: Gjate sherrit me Rezin, ruajta gjoksin”

Këngëtarja Rozana Radi ngjiti dje shkallët e prokurorisë për t’u rrëfyer para hetuesve në lidhje me incidentin që pati me kolegen e saj në muzikë, Rezarta Shkurta. Vajza simpatike, ka mbërritur në dyert e organit të akuzës rreth orës 11:30 të ditës së djeshme për të dalë prej andej pas afro tre orësh. Para prokurorit, Ervin Karanxha, aktorja ka shpjeguar indicentin, duke u shprehur se ishte pikërisht Shkurta ajo që e qëlloi duke mos i dhënë mundësinë as të dalë nga makina. Akuzave të mëparshme Rozi i ka shtuar edhe arsyen për të cilën nuk ka mundur të veprojë. “Përpos pozicionit të keq, duke qenë se isha e bllokuar, gjatë gjithë kohës jam përpjekur të ruaj pjesën e bustit, pasi tashmë dihet që unë vij nga një ndërhyrje kirurgjikale”, ka pohuar Radi dje në organin e akuzës. “Nuk kam qenë unë e para që kam goditur”, ka vijuar më tej ajo. Ndërkohë kolegia e saj Shkurta, ka pohuar të kundërtat e asaj ç’ka Rozi thotë… “Sapo jemi takuar, pashë që Rozana ishte në gjendje të rënduar psikologjike, ishte e pamundur të flisje me të”, ka thënë Rezarta Shkurta në prokurori. Sipas saj, pasojë e këtij shkaku kanë qenë edhe grushtet që Rozana ka filluar t’i japë, derisa Shkurta është kundërpërgjigjur për vetëmbrojtje. (GSH/BalkanWeb)

Rozana Radi & Rezarta Shkurta

Kujdes! Këto të çajnë gjoksin.

 

Ne i urojme Rozanes qe t’i gezoje gjokset e reja, meqe vete Rozana thote: “… pasi tashmë dihet që unë vij nga një ndërhyrje kirurgjikale…

Ne fakt ishe nje histori e gjate ajo e sherrit midis dy lavireve te “kultures muzikore” moderne shqiptare. Me poshte jane disa komente te lezetshme te marra tek-tuk neper faqet e ndryshme te internetit.

Dikush tjeter, diku tjeter shkruante: “Hapet skena fillon boksi, Rezi me Rozin kapur per gjoksi…”

Nje tjeter, qe me sa kuptohet merr vesh nga fusha e ligjeve dhe siguracioneveshkruan: “Mire e ka Rozi, gjithe mehalla e di se Rozi ka bere gjoksin. Nuk eshte shaka, gjoksi eshte mjet pune. Un do ti sugjeroja te siguronte gjoksin ne kompani sigurimesh…”

Nje tjeter, paksa i hidhur, shkruan:“Nuk eshte cudi qe kjo Rezi thatime, te kete pase zili per gjoksin e ri fringo te Rozit. Pranej ka dale kercenimi i ri mes te fortave te Tirones “Ta çaj gjoksin!”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: