Kritikët dhe shkolla jopublike Perla!

Kritika ndaj shkollës jopublike "Perla"

Edukata e nxeneses se shkolles jopublike Perla


Ja nje diskutim i zhvilluar ne facebook nga nje prej anetareve te blog-ut tone, “Arrivistes Perliste”, me nje nxenese te shkolles se mesme jopublike Perla. Diskutimi filloi krejt rastesisht kur “Arrivistja Perliste” beri nje koment te parendesishem mbi nje postim ne faqen e Eglis Sweet qe eshte nxenese e shkolles Perla. Diskutimi degjeneron menjeher me ofendime te nxeneses se shkolles jopublike Perla ne drejtim te Arrivistes Perliste. Kjo e fundit me sa pame ne e ka permbajtur veten duke e mbyllur qetesisht diskutimin ne momentin qe goca ka filluar te fshije komentet e bere me pare.

Fatkeqesisht per nxenesen e Petriti Golemit ne e kemi kopjuar diskutimin dhe po e postojme ketu per te treguar nivelin e nxenesveve te shkolles se mesme te pergjithshme jopublike Perla Vlore edhe pse e kuptojme shume mire se ky pergjithsim nuk eshte i drejte dhe i sakte. Por duhet nga ana tjeter edhe te pranojme se kjo nxenesja e shkolles se mesme te pergjithshme jopublike Perla eshte ajo qe eshte me ate kulture dhe ate identitet prej katunareje mesjetare!

Zoti Petrit Golemi, keto jane nxeneset e shkolles tende jopublike dhe kjo eshte edukata e tyre!

Fjalori i perdorur nga nje nxenese e shkolles Perla

Oriana Ferunaj => Eglis Sweet

O.o xhiku droga ku je mj??? :pppp :* ♥ apo ke je e zene duke ndertuar pallate??

Arrivistja Perliste hahahaha xhiku, droga, ndertim pallatesh!! 4:32pm

Eglis Sweet po ty cte duhet 4:39pm

Arrivistja Perliste jo moj shpirt jo, nuk me duhet gje mua, po thjesht te bera me dije se qesha kur lexova ato me siper!gezuar vitin e ri 2011! 4:42pm

Eglis Sweet mos e gezofsh vitin o idiote , debile kokrra e injorantes.dhe shpirtin tregoja asja qe te ka bere koken jo mua se me vjen anes ti dhe nuk kam nevoje te me informosh ti 4:44pm

Arrivistja Perliste hahahaaa, falemnders, po ca ke moj goce me dukesh e irritume, ca ke valle, c’te ka ndodh?? 4:45pm

Eglis Sweet po ik o plehre andej e irritume e sateme 4:45pm

Arrivistja Perliste po ti, mos e ke gje babin ndertues pallatesh, nga ata qe me pare jane marre me droge dhe tani bejne pastrim parash, sepse me sa di une Petrit Golemi nga ata njerez zgjedh, duke u bere favore femijeve te tyre qe me pas te mund te marri favore nga vet biznesmente e degjeneruar moralisht te Shqiperise! 4:53pm

Eglis Sweet ik mos gjej nonje cep andej ti bushter e mutit ti ske asnje te drejte te flasesh per babin tim po tetat e ke pare me ke bredh dhe sa per informacion pertrit golemi eshte burre dhe jo plere si babi yt qe te jep ty kete edukat

Shpresoj qe ta kuptoni se ku ka perfunduar rinia shqiptare. Fjalori qe perdor kjo goca nuk eshte i denje as per nje rrugace dhe jo me per nje nxenese te shkolles jopublike Perla, pra nje nxenese te shkolles se zotit Petrit Golemi.

Eglisi, e shkolles se mesme te pergjithshme jopublike Perla

Eglisi, nxenese e shkolles Perla, Vlore

Advertisements

16 responses to “Edukata e nxeneses se shkolles jopublike Perla

 1. L_S 27/01/2011 at 11:54

  cja ka bere mire kesaj …… arrivistes hahhahahahahahhahahahahaha lumadhja fut hundet ku si takon

  • kritiket 27/01/2011 at 13:57

   E/i e nderuar!
   Besoj se edhe ti je nje nga nxeneset e shkolles se mesme te pergjithshem jopublike Perla, ose te pakten je nje person i afert me ate gocen, qe leshoi ofendimet dhe sharjet sa banale aq edhe kafsherore ndaj “Arrivistes Perliste”.
   Ty te falemnderit qe more mundimin dhe le kete koment qe kuptohet se e tregon mjaft qarte edukaten tende, edukate qe pjeserisht ta ka dhene shkolla Perla.
   Ne e dime se ti kete koment nuk e ke bere qe nga Shqiperia sepse shohim adresen tende IP dhe me ane te saj gjejme vendndodhjen tende o goce! Por ti keto nuk ke si ti dish sepse tek shkolla Perla, aty ku ke mesuar ti, nuk ta mesonin lenden e informatikes me udhezimin e Petriti Golemit ne menyre qe mos te ngarkoheshin maturantet per provimet e matures shteterore!
   Gjithe te mirat!

   • L_S 27/01/2011 at 16:05

    hahahhahahhahahahah hajde do besh nje vizit ????? ik mbushu andej e merru me jeten tende…. ti lumadh ose lumadhe ke mbetur me te shkuaren jeton akoma me perlen ik shiko jeten tende edhe leri se ajo arrivistja si dreq e ka emrin(do jete ndonje …. qe se shkruan emrin e ver8) per mos ta njohur kuptohet ..pergjigjet vete po deshi …. apo mos je ti ajo moj xhan?????

    • kritiket 27/01/2011 at 16:52

     Moj ti me dukesh tip histerike mua!
     Qetesohu pak!

     Nese ne(si administrues te ketij blogu) merremi me shkollen jopublike Perla atehere ti L_S ca dreqin kerkon qe merresh me ne, apo te djeg ndopak?
     Tani sa per emrin e “Arrivistes Perliste” jane llafe te kota ato, se ti e di shume mire se ca do ti bente Petrit Golemi po ti dinte emrin e vertete; edhe ti vet qe ke bere keto komente nuk besoj se perdore emrin tend te vertete? Apo e kam gabim?
     Po te paralajmeroje, nese komentet e tjera(qe mund te besh ti) nuk do te jene ne lidhje me shkrimin/temen atehere jo vetem qe nuk do te aprovohen por edhe do te bllokohet adresa jote e IP, dhe te gjitha adresat(IP) qe do te perdoresh me vone!
     Gjithe te mirat!

  • kritiket 27/01/2011 at 14:02

   Internet Protocol Address qe ka lene komentin me siper.
   93.148.93.113 IT, ITALY, TOSCANA, FLORENCE

   • L_S 27/01/2011 at 16:07

    Permbajtje e pa pershtatshme!

   • L_S 27/01/2011 at 22:27

    sa bukur dini te kercenoni … une temen komentova po juve iu dogji dakort????? pastaj ca dreq blogu jeni ju ku nuk shprehet mendimi i lire???edhe pastaj kritikoni perlen???

    • kritiket 27/01/2011 at 23:44

     Sa per pyetje-pergjigjen tende te pare gjysme kontradiktore s’kam ca te them.
     Sa i perket mendimit te lire, te siguroj se, per sa kohe se ti dhe kushdo tjeter qe gendet ketej rastesisht ose qellimisht, respekton rregullat me minimale te miresjelljes dhe etikes se komunikimit atehere komentet do te aprovohen, sic edhe ka ndodhur. Ti vetem mundodhu ti permbahesh temes nese ke ndodnje gje per te thene, nese jo mjaftohu me leximin, nese jo… s’te detyron njeri te futesh!
     Ketu mund te futen jo vetem nxenesit dhe ish-nxenesit e shkolles Perla, por kushdo qe ka deshire dhe kapacitet te komentoje sepse shkrimet nuk i duken te bazuara ne realiet, ose nese u duken shpifje(edhe njehere e theksojeme se postimet e vendosura nen kategorine HUMOR, nuk duhen marre parasysh)
     ps. E di ti se cfare kuptimi ka fjala “blog”?

 2. Ervisa 28/01/2011 at 15:47

  hahahahhahahahahahhahahahahahhahahah asnjeri sta mbeshtet mendimin ty lumadhe……..dike dhe te kercenoke ti pale.. mund tme thuash pse ske publikuar gjith komentet dhe at komentin tend t fundit e ke hequr??????????????? ej doja te thosha dicka o e mbaruar respekto gjuhen shqipe meqe je me shkoll ti…… nuk shkruhet ”ps” ,sepse eshte ne gjuhen angleze jo per gje, apo nuk di anglisht ti? e perdor ate thjesht per tu dukur dhe per t fituar ndopak respekt nga te tjeret qe sic duket askush sta var ne kto qe thua…..

  • kritiket 29/01/2011 at 21:23

   O Oriana, e dime qe kete koment e ke lene ti, sepse eshte lene nga i njejti kompjuter/adrese IP.
   Tani sa per edukaten dhe respektin qe “Arrivistja” apo ne kemi per gjuhen Shqipe ato probleme, ti jo qe nuk je ne gjendje ti argumentosh duke i artikuluar por as nuk je ne gjendje ti “kapesh”.
   Tani p.s. eshte nje shkurtim, dhe do te thote POST SCRIPTUM, dhe vjen nga latinishtja!
   Latin not English baby, understood!

 3. L_S 14/02/2011 at 18:37

  Po anglisht nga keni mesuar, nga mesimdhenia tek shkolla jopublike Perla?
  *understood? – me pikepyetje ne fund se po e pyet.

  • kritiket 14/02/2011 at 18:51

   O zonje(se zoteri nuk je ti), ti me sa shoh une, ke qejf te kapesh me gjera siperfaqesore.
   Nejse, sa per anglishten mos me provoko se kam nja ca shkrime te pa publikuara mbi ata presorat e anglishtes te shkolles Perla, dhe ne vecanti mbi nje prej tyre.
   Shiko punet e tua(tani po te them une ty) dhe komento atje ku ke vertete dicka per te thene, mos u varavit kot.

   • L_S 15/02/2011 at 00:10

    Arrivistja Perliste thote:

    po ti, mos e ke gje babin ndertues pallatesh, nga ata qe me pare jane marre me droge dhe tani bejne pastrim parash, sepse me sa di une Petrit Golemi nga ata njerez zgjedh, duke u bere favore femijeve te tyre qe me pas te mund te marri favore nga vet biznesmente e degjeneruar moralisht te Shqiperise! 4:53pm

    Pse nuk akuzoni Arrivisten juve qe prek atje ku dhemb me shume,tek familja? he?
    Te duket kjo gje per tu kapur apo jo?

    • kritiket 15/02/2011 at 09:13

     Tek shkrimi me lart jane si fjalet e saj Arrivistes (E.N.-inicialet) si edhe fjalet(e pista, prej barbareje) te asaj shoqes jote; keshtu qe akuza per njeanesi (ne publikimin e fjaleve) nuk qendron, prandaj ik luaj me pafka andej nga ke ardhur.
     Komentet jane aty dhe do te qendrojne aty, deri sa te na doje ne qejfi, pike.

     Komentet e tua nuk do te publikohen me!

 4. Xho Ana 27/05/2012 at 12:01

  Avash CIk ti moj arriviste ca” kukulle” qe ke q publikonke kto muhabete !!! Sa x dijeni sdel goca keq aty po del rrugaclleku yt e kukulliteti yt … More vesh debile ..

  • kritiket 10/08/2012 at 12:18

   Falemnderit, e nderuara Xhoana!
   Nuk e kupton se duke u shprehur ne ate menyre vetem sa sillni uje ne mullirin tone! 😀
   Edhe nje here, faleminderit!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s