Kritikët dhe shkolla jopublike Perla!

Kritika ndaj shkollës jopublike "Perla"

Biseda me Oriana Ferunaj


Dialog me Oriana Ferunaj, nxenese e shkolles se mesme te pergjithshme jopublike Perla.

Nje pasdite ne facebook dhe ja ku vjen nje bisede deri diku interesante me nje nxenese te shkolles se mesme te pergjithshme jopublike PERLA, Vlore.

Nxenesja Oriana Feruanaj, fillimisht duket e gezuer per postimin e linkut tone ne “Wall-in” e saj te facebook-ut, klikon “Like” dhe ben nje koment te kendeshem, te pakten keshtu duket ne fillim. Por me pas ben nje koment tjeter, aspak te kendshem kundrejt nesh duke na cilesuar si “idiote”… dhe dialogu vazhdon, si me larte.

Fjalet e goces qe na bene pershtypje i keni te nenvizuara. Gjithashtu duhet te theksojme se dialogu u nderpre pas fteses tone per te evidenciuar pjeset ne te cilat(sipas Oriana Ferunajt) ne ofendojme!

Jeni te mirepritur te lini komentin tuaj!
Advertisements

3 responses to “Biseda me Oriana Ferunaj

 1. kritiket 28/01/2011 at 13:46

  Së shpejti, në këtë blog, do të publikohen disa foto të kësaj vajzës, Oriana Ferunajt, thjesht për t’ju treguar fytyrën e saj. 😀
  Ne e dimë se shumë prej atyre që vizitojnë këtë blog do të donin disa foto tonat, të administratorëve, por kjo për momentin nuk është e mundur. 😛

 2. Oriana Ferunaj 28/01/2011 at 15:55

  Krahas fotove te mia publiko dhe fotot e tua ,do te ishte nje gje shume e sjellshme nga ana juaj… Si dhe te publikoni te gjitha komentet qe une dhe ti kemi bere kur ti ke insistuar qe te me ngacmosh duke permenduar babin tim..

  • kritiket 28/01/2011 at 18:13

   Oriana!
   Nuk ti publikon njeri fotot ashtu thjesht fare per qejf. Do te ndodhi vetem per ilustrim se si zbatohet rregulli tek shkolla Perla.
   Ne syte e shume njerezve mund te dukemi si ta pashpirte, por te pashpirte per mendimin tone(dhe ketu shprehem sepse i njoh edhe mendimet e asaj goces dhe nja dy personave te tjere qe kontribuojne, ose kane kontribuar per kete blog, per kete “mision”) te pashpirte jane ata qe nuk e thone mendimin e tyre, por per hir te nje interesi te perkohshem biene pre e njerezve si Petrit Golemi.
   Ai(Petrit Golemi) duhet vleresuar, sepse ka bere nje pune kolosale per shkollen e tij, por ne shume raste ka shkelur shume ligje dhe kjo kuptohet sepse s’ka menyre tjeter per te mberritur atje ku ka mberritur Petriti.
   Per informacion po te them se, qellimi yne fillestar kur hapem kete blogun, para dy vitesh, ishte qe te shnderrohej ne nje “log”(kuvend), ku te gjithe nxenesit e shkolles Perla(dhe jo vetem) te shkembenin ide dhe te diskutonin per problemet e perditshme qe kishin ne shkolle; me besimin se drejtuest e shkolles jopublike Perla do ti lexonin me vemendje dhe do te dialogonin me nxenesit. Kjo do te ishte edhe ne ndihme te tyre. “Feedback” nga nxenesit, anonimisht, cka e ben edhe me te sinqerte opinionin qe ata, nxenesit, do te jepnin!
   Por, sic edhe pritej, ata(drejtuesit e shkolles Perla) me aresyetimin se eshte shkolle private(pra jo-publike)menduan se jane mire atje ku jane dhe se askush nuk kishte te drejte ti kritikonte. Tani, neve nuk na duket vetja kush e di se cfare, per kete te jeshe e sigurt, por do te vazhdojme deri sa, te pakten, te na mbarojne postimet qe tashme i kemi gati per postim!(Jane rreth 200 postime te gatshme)

   *Keshtu qe mos mendo se e kemi me ty personalisht, ti thjesht rastise rruges, dhe kur Arrivistja tak ai komenti te shkruante:”Mos sulmo personat por idete” duhej te kishe treguar kujdes!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s