Kritikët dhe shkolla jopublike Perla!

Kritika ndaj shkollës jopublike "Perla"

Lajmerimi yne i Facebook-ut!


Kjo eshte pamja, teresore, e nje debati te zhvilluar midis dy nxeneseve te vitit te fundit ne gjimnazin jopublik PERLA. Njera prej tyre eshte nja anetare e re e bordit drejtues te blogut tone ndersa tjetra eshte, sic edhe vetquhet, nje Senatore e kesaj shkolle, ose ne terma me modest: nje perfaqesuese e nxenesve te gjimnazit “Perla”!!!


Arrivistja

https://shkollaperlavlore.wordpress.com/ kjo eshte adresa e nje blogu qe kritikon nje shkolle jopublike ne vlore, kritika te bera nga nxenes dhe ish nxenes te kesaj shkolle privatre; nese keni mundesi e lini kete mesazh per disa kohe. gjithsesi faleminderit!

Arrivistja

https://shkollaperlavlore.wordpress.com/ ky eshte blogu qe kritikon(te pakten perpiqet) Shkollen e mesme te pergjithshme jopublike PERLA, ne Vlore, i beni nje vizite ju lutem

Jona

un jam nxenese e kesaj shkolle,maturante kete vit dhe sa u perket komenteve qe ishin ne kete blog mendoj se kuptohet qarte qe ato jan te tipit shaka,eshte pranuar dhe nga vet nxenesit dhe per adresat me keto lloj emrash dihet mire qe pergjegjes jan nxenesit,pra jan nxenesit ata qe hapin adresa ne emer te shkolles nuk e kuptoj iden e hapjes se ketij blogu per kaq gje!!!

Arrivistja

pershendetje ne cfare ke shkruar me siper ishe pak e paqarte, te pakten per mua… edhe une jam nxenese ne vitin e fundit… gjithsesi cdokush ka pikepamjet e veta… ky blogu, me sakt shkrimet e tij jane bere nga shume nxenes se bashku, dhe ti as qe mund ta mendosh veten si pjese te tij, edhe njeher, perseritim, per ata qe nuk duan qellimishte te kuptojne se qellimi i blogut, dhe jo vetem i blogut nuk eshte diskreditimi i imazhit te shkolles apo te ndonje indivdi… ne thjesht jemi perpjekur dhe po perpiqemi qe te japim disa keshilla, dhe verrejtje nga ato qe nuk kemi mundesi tua themi, dhe ne te sigurojme ty(zonjusha X) se ato mendime nuk jane vetem tonat… por te shumices se nxenesve te asaj shkolle…. jane mendime te deghuara ne oborrin e asaj shkolle ne korridoret e saj ne kalsat e saj… etj etj gjithsesi ne nuk ndalemi, por kemi ndermend nje hap tjeter edhe me te madh se vet SHKOLLA E MESME E PERGJITHSHME JOPUBLIKE PERLA

Jona

ju jeni keqkuptuar zonjushe,un nuk thash se e keni gabim dh as kerkova te jem pjese e ketij blogu apo grupi cfardo qofte … dhe as po ju kritikoj juve ne vecanti se kuptoj pse e moret kaq personale..as e di se ckeni ne mend te beni dhe dersa ju jeni po maturante si puna ime,duhet te njihemi..e me behet qejfi qe jeni kaq e angazhuar…. un thjesht po perpiqem te kuptoj iden e blogut e aq me teper te atyre komenteve…. vetem kete nuk kisha te qarte..kritiken e komenteve…  nuk po them se eshte perfekte cdo gje aty se un jam normalisht ne anen e nxenesve si shumica ..dhe e di shume mire se ca flitet se per me teper jam dhe senatore dhe i di mire idete dhe mendimet e nxenesve.. por mendoj se disa kritikave nk jan te drejta si psh rritja e notave… mua sme ka rritur ndonje note ndonjeher ne historine time kater vjecare aty… e aq me teper ora e fizikes o ku ta di une… nejse secili ka mendimet e veta dhe un si imponoj mendimin tim \ asnjerit ashtu sic dhe nuk imponohem…

Arrivistja

po me sa duket nuk te kuptova une ty…! gjithsesi nese njeh ndonje qe ka deshire, aftesi dhe kohe per tu marr me gjera te tilla at’her mund te na shkruaje tek shkollajopublikeperlavlore@gmail.com duke na derguar “nje autobiografi” te shkurter dhe roli qe do te donte te luante ne blogun tone… ne ne kete momente kemi nevoj per disa fotografi te SHKOLLES PERLA(ambjentet e brendshme)……. dh per dike qe te mund te vazhdoje punen e atyre qe e kane filluar, mundesisht nxenes nga vitet e para dhe te dyta… nuk e di nese admini i blogut i ka hapur serish komentet, anetaret e blogut votuan pro hapjes se tyre, edhe pse sharjet qe na kane ardhur vitin e kalur ishin te shumta! mund edhe ti te kontribuosh me aq ide sa mundesh(jo se te mungojne- ti aq me teper je edhe tip-e origjinal-e) duke len komentin tend ne fund te cdo postimi… sigurisht sic edhe e kerkon blogu ANONIMISHT sa per rritjen e notave nuk kam kohe qe te te kundershtoj edhe pse ketu nuk e kemi nje te vertet absolute dhe aq me teper nje gjyqtar(si ESMERALDA KENGA) qe te nxjerr fituesen… por sidomos vjet ka patur probleme me ate pune…. ty zonjush e nderuar nuk te kane ardhur ne vesh gjerat qe beri SHKOLLA JOPUBLIKE PERLA VLORE gjate provimeve te matures shteterore 2010…. mbase nuk do qe ti pranosh, kopjimet e organizuara…ne dhe ne kete rast une meqe po diskuton-bisedon me mua nuk flasim per rritje alla ikea apo alla ku ta di une, te tipit te atyre shkollave te mbaruara.. ne gjithnje flasim dhe shkruajme duke e krahasuar SHKOLLEN PERLA  ne idealen, sepse ashtu e meriton… po pastaj per te mos folur per dhunen e ushtruar nga PETRIT GOLEMI mbi nxenes te vecante… shtuar ketu faktin e kafsherise se tij… po keto gjera ne kurrsesi nuk mund tia theni balle perballe sepse ti e di mire se cfare do te na priste

Arrivistja

po pse me hoqe nga shoket e facebookut? apo ke frike

Jona

nqs do flasim x provimet e matures…nese do informacion m te zgjeruar ne provimet me zgjedhje nuk eshte mundur te kopiohet absolutisht fare… kete e di me 100000 % siguri te fshiva jo nga frika po per mua je person fallco drsa ske asnje foto tenden dhe asgje qe te vertetoj se kush ne te vertet jedhe nese je nxenese e shkolles sic thua … (gje te cilen un nuk e besoj) po ke kurajo …trego kush ne te vertet je… un nuk thash qe dua te behem pjese e ati lloj blogu sepse me duket gje super idiote dhe humbje kohe… un e di se cfare do nje nxenes.dhee di se cfare ofron ajo shkolle.. dhe e di se ofron shume me teper nga cfare shikoni juve,sepse veshtrimi juaj me duket shume siperfaqesor…. nese ju e gjykoni ne kete sens un e gjykoj kshu:

1.nxenesi ka siguri te larte..nqs mungon lajmerohet familja,nuk abuzohet me oren e mesimit, etj etj

2. dhune nuk i them nje dacke… x mua eshte normale.. ne fund te fundit bejm 100000 gabime..dhe aq e meritojm…

3.unn nuk di ca eshte ber vjet.apo parvjet..flas nga eksperienca ime personale…kam marr ate qe kam merituar gjithmon..ne fun te fundit per kete paguaj…

4.skam asnje mendje ti sugjeroj ndokujt te behet pjese e dickaje pa lidhje qe sbesoj se i intereson ndokujt te humbas kohen kot…

5.ORA E FIZIKES ESHTE ORA ME FANTASTIKE,ME E KUPTUESHME DHE ME SUPER!!!!DHE PROFESOR ASTRITI ESHTE ME I MIRI SIPAS MEJE..PO DHE SIPAS SHUME TE TJEREVE…

6.ne provime mature jan sekuestruar cel…qe dmth seshte ber asgje e organizuar..

kam e shume gjera te tjera per tju treguar se shkolla PERLA ka shume pak defekte ne krahasim me te mirat qe ka….. dhe se fundmi… un skam frike dersa flas kaq hapur dhe ne fb kam 10000 foto te miat…

 

Diskutim mbi gjimnazin jopublik “Perla”
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s