Kritikët dhe shkolla jopublike Perla!

Kritika ndaj shkollës jopublike "Perla"

Kercenimi i pare


Sot do t’ju shkruajme per nje nga metodat e perdorura nga shkolla jopublike PERLA.

Sic edhe pritej me ne fund mberriti edhe kercenimi i pare, ne facebook. Kercenimi erdhi nga njefare Ronaldo Aldo(emer fallco sigurisht) por qe mund te themi se eshte nje i njohur i PETRIT GOLEMIT (nja nga anetaret e stafit tone na kerkoi qe te mos permendim emrin e pronarit te shkolles).

Nuk eshte hera e pare qe marim kercenime te tilla dhe nuk do te jete as e fundit; e rendesishme eshte qe zoti PETRIT GOLEMI dhe servilet e tij te mesojne qe te komunikojne me ne ne menyre civile dhe te kulturuar sepse ne do te vazhdojme perpara, tanime te nxitur me shume.

Zoti Ronaldo ALDO, ti ate lloj mesazhi,  ia ke derguar nje femre, ajo t’u pergjigj dhe e mbylli aty.

I nderuar qofsh ti dhe Petrit Golemi!

SHTESE

I derguari i zotit Petrit Golemi vazhdon qe te dergoje mesazhe ne facebook, ja pamja!

kercenimi i Pertit Golemit


Advertisements

3 responses to “Kercenimi i pare

 1. Ardi 21/11/2010 at 12:30

  hahahahaha
  po petriti ate gje ben gjithnje……. po kurr i zinte nxenesit me dacka dhe shqelmam ai esht i cmendur
  komplimenta per kete gj qe po beni!

  • Briselda Ahmetaj 29/01/2011 at 14:56

   nese shkolla perla do ishte kjo qe ti zonjusha arrivistja perliste mendon se eshte nuk do ishin e studentet e perles ata qe do kishin arritjet me te larta ne mature te merrnin deget me te mira dhe sot te jene studentet me te afte…Z.P.Golemi e ka shume te thjeshte te te gjeje por nuk merret me injorante dhe femra apo meshkuj ordiner si ty sepse ne fund te fundit kane dhjete vjete qe rezultatet flasin vete!!! I/e dashur pervec injorances nuk po tregon ndonje gje tjeter!!! Ashtu si une qe jam nje ish studente e shkolles Perla dhe shume te tjere te kerkojme ti thuash STOP injorances tende te teperuar!!!!

   • kritiket 29/01/2011 at 20:59

    Briselda, nuk ia kemi idene se kush je ti. Ne do ta marrim te mireqene faktin se ti ke qene nxenese e shkolles Perla.
    Shkolla Perla, ne shkrimet tona, eshte ajo qe eshte jo se e mendoj une(ne) ashtu por sepse ne e shohim ne nje menyre tjeter; ne nuk po kritikojme/kemi kritikuar ne menyre te drejteperdrejte asnje profesor, deri tani jemi marre vetem me disa lehtesira(dhe kjo jo se nuk kemi ku bazohemi por sepse ne tre veta qe jemi katandisur ne nuk ia dilet), as nuk kemi kritikuar menyren se si vleresohen nxenesit ne lende te vecanta, sepse edhe ketu duhet te punohet pak, te merren mendimet e shume nxenesve… dhe ne e dime se sa te veshtire e kane nxenesit e shkolles Perla qe te shprehen kunder nje gjeje apo nje tjetre.
    Sa per arritjet e matures shteterore, mund te lexosh nje postim tonin(i cili do te zgjerohet) per menyren se si u kopjua gjate provimeve te matures 2010. Nje nga ne ishte vet maturant ne vitin 2010 dhe nje tjeter do te jete kete vit, dhe e dime se si kopjohet dhe cfare metodash perdor Petrit Golemi(qe nga nderhyrjet ne Drejtorine Arsimore te Vlores, ne menyre qe provimet e behen tek shkolla Rilindja, pra kunder ligjit dhe rregullores se zhvillimit te provimeve te detyruara dhe me zgjedhje te matures sheterore; me pas me pagimin e administratoreve pergjegjes per mbarevajtejen e provimeve e deri tek komunikimi ne telefona celulare me nxenesit e shkolles se vet)
    Petritit po te kishte mundesi te na gjente, nuk do te hezitonte te na godiste sic di ai vete(dhe ketu nuk e kam/kemi llafin per dackat dhe shqelmat).
    Te tjeret kush? Ata nxenes qe vazhdimisht perhapin legjenda mbi pronarin e shkolles se tyre, qe nga cilesimet qe i bejne, si pershembull “Petrit Kafsha”; nuk duhet te mendosh se keto qe ne shkruajme i kemi shpikur nga hici. Jane muhabete te degjuara ne korridoret e dhe oborrin e shkolles Perla
    Por ti natyrisht nuk ke si ti dish keto, sepse me siguri, ne kohen tende, ke bere pjese tek konformistet; dhe ke padyshim ke qene e privilegjuar nga Petrit Golemaj, sepse Petriti di si ti shperbleje miqte.
    Per ta mbyllur po te them se diskutimi te ben gjithnje mire. Por jo si ato diskutimet qe ben populli shqiptar(lidhje me aktualitetin), qe me kete menyre se si mendon ka mbatur dhe do mbetet ne dore te ketyre politikane-krimineleve, nje prej te cileve po te kishte mundesi do te ishte edhe ai qe ti e quan zoti Petrit Golemaj!
    Shendet!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: